Facebook Google+ Pinterest

Jak jsem hledala fotoknihu

6/3/2016

Fotka je a vždy bude o zachycení momentu, vzpomínky, emoce té dané chvíle na tom daném místě. A od čeho by to byl obraz vzpomínky, kdyby byl schovaný jen někde v hloubce pevného disku v počítači a vytáhli jste ho jen ve chvíli, kdy si budete chtít vyměnit profilovku na facebooku?

saal fotokniha by bygga bo photo

Až na papíře si všimnete všech detailů, jen na něm vyniknou ty pravé barvy. Vždy, když jdu klientům vyzvednout fotky do tiskárny, jsem natěšená jako na dárky pod vánočním stromečkem. Protože vidět hotové fotky na kvalitním papíře, to je radost! A vědět, že je budete mít někde založené v albu a jednou si je budou prohlížet i vaše děti a jejich děti, je prostě úžasný. Jen si přiznejte! Víte, kde máte všechny fotky v počítači? A kolik z vás o ně někdy přišlo, protože odešel disk, nebo se zkrátka "zratily"? A víte, kde máte alba fotek, které jste si nechali vyvolávat z filmů? Tak k nim přidejte i ty nové! To je totiž ta největší jistota, že si je ještě za 10-20-50 let někdo bude moct prohlídnout!

A když tisknete, tak pořádně! Přeci nechcete za 10 let otevřít album a tam najít bezbarvé fleky, nebo rozpadenou knihu. Sama jsem hodně dlouho hledala kvalitní tiskárnu, za kterou budu moct dát klientovi ruku do ohně, že fotky i obrazy budou kvalitní, v těch správných barvách a vydrží roky. Ale jednu věc jsem stále ujasněnou neměla a ač jsem byla spokojená, tak jsem puntičkář a stále jsem hledala něco lepšího a tím byla kvalitní fotokniha.

Nedávno jsem narazila na možnost vyzkoušet si fotoknihu od Firmy Saal. Musím říct, že jsem k velkým online tiskárnám poměrně skeptická a vždy jsem dávala přednost menším, prověřeným tiskárnám. Ale vše se mění a protože jasného favorita na knihu jsem neměla, tak jsem do toho šla.

saal fotokniha by bygga bo photo

 

První věcí, která mě bavila byl jasně daný, jednoduchý ceník s možnostmi, které budou vyhovovat, jak na luxusní svatební knihu, tak jednoduché rodinné album, které si vytisknete třeba jdnou za rok ze všech společných dovolených a výletů a oslav... No jo, klasické album už je pasé... ač má své kouzlo, známe to... prázdné rožky.... copak na té fotce asi bylo? :)))

Nainstalovala jsem si tedy do počítače program přímo od Saalu, abych si knihu vyskládala. Musím říct, že jeho použití bylo příjemné překvapení. Nešlo to ze začátku tak rychle. Protože jsem si nutně musela vyzkoušet různé formáty knih a různé rozložení fotek včetně přednastavených šablon, než jsem si vybrala to, co mi nejvíce vyhovuje. Musím rozhodně kvitovat, že program mě v podstatě v ničem neomezoval. I když jsem použila přednastavenou šablonu, mohla jsem s ní čarovat podle svého. Stejně jako jsem nemusela využít žádnou a knihu si zcela vytvořit podle sebe.

Ze tří hotových návrhů jsem si nakonec vybrala k tisku tu, která jednak udělá největší radost mě :D a taky bude přesně taková, jakou bych si přála předávat i vám z vašich krásných svateb, na které se letos zase moc těším :) Vybrala jsem čtvercový formát, ve kterém mě nejvíc bavilo rozložení a formát fotografií. Fotky uvnitř jsou na tlustých XL stránkách, vydrží tedy i náročnější zacházení a vypadají prostě luxusně! Matný fotopapír je samozřejmostí. Lesk je krásný, ale kdo by chtěl prohlížet fotky v rukavičkách, že. :)) Obal knihy jsem zvolila lesklý, což kvůli detailům doporučoval výrobce a nelituji. Myslím, že matný by byl mnohem náchylnější i k oděrům a pod. Ale možná zkusím příště. ;) Saal nabízí také možnost vatovaného - měkčího přebalu a různé odstíny kůže. Mě na kůži příliš neužije, ale je fajn, že ta možnost tu je a knihu třeba právě ze svatby to ještě povýší. Stejně tak si ji můžete nechat dodat v pěkné luxusní krabičce, ve které bude v bezpečí uložená.

Za mě tedy vše na jedna, než jsem objednávku odeslala... Platbu lze totiž provést pouze přes Pay Pal, což pro ty, co jej nevyužívají, je jen zbytečná komplikace. Určitě bych v budoucnu ocenila více možností. Pár minut po odeslání objednávky mi přišel online odkaz na fotoknihu, který můžu přeposílat libovolně dál a kdokoliv bude chtít, může si stejnou objednat také. To mi přijde jako moc fajn nápad. Bohužel mi při něm zatrnulo. Našla jsem na knize chybu... nebo se to tak alespoň na té virtuální zdálo. Nemám ráda anonymní hřbety knížek v knihovně - kdo se v tom má vyznat, tak jsem si název v šabloně umístila přesně na hřbet ač šablona to nijak nenabízela... Na virtuální knížce ale název přesahoval až na úvodní stranu a vypadalo to opravdu hodně hloupě. Jenže v tu chvíli se ukázalo, že výhoda toho, že kniha je vyrobená téměř okamžitě není vždy plus. Telefon na "reklamace" nikde a ostatně, kdo by je v neděli večer vyřizoval... Tak jsem poslala e-mail s dotazem a doufala, že jej ráno někdo stihne odcyhtnout a situaci ještě zachránit.

Chyba... V pondělí odpoledne jsem dostala zprávu, že kniha je hotová a už ji dostala přepravní společnost .... Jo!!! Knihy se tisknou totiž v Něměcku a tam to fičí!!! Hodinku na to mi slečna odepsala, že už je na změnu pozdě, ale pokud by kniha nepřišla v pořádku, pokusí se vše vyreklamovat... Takže následovaly 4 dny čekání na DHLko... Balíček dorazil ve čtvrtek dopoledne. Pečlivě zabalený... A sláva!!!! Nápis je přesně tam, kde má být!!!!!

Knížka je zpracovaná krásně, kvalitně, fotky mají ty barvy, které mají mít, spoje fotografií také nijak fotce nevadí. Samozřejmě uvidíme po nějaké době použávní. A co je ještě hodně velké plus! Nikde není žádný nechtěný nápis, reklama, pouze maličkatý QR kod! Prostě jen fotky! Ale kromě způsobu platby a nemožnosti osobního řešení, pokud je třeba, jsem spokojená a knížku můžu určitě doporučit!

odkaz na stránky Saalu

A více info k mé knize... Vybrala jsem si mou srdcovou lesní svatbu, nejen proto, že vám na ní můžu krásně ukázat, jak pěkně a jednoduše se dá kniha vyskládat, ale také proto, že to je přesně jedna z těch vzpomínek, o kterou nechci přijít! :)) Určitě není poslední a k tištěným fotkám budou knihy přibývat. :)

Vybrala jsem pro ni čtvercový formát 19 x 19 cm, XL stránky na matném fotopapíře a leský přebal. 28 stránek pojmulo stejné množství fotek a ceníkově vyšla včetně dopravného na necelých 1700,- Kč. Což si myslím není na takovou knihu vůbec nijak špatná cena.

Tak tedy neváhejte! Než se vám fotky ztratí někde ve virtuálním světě! Pokud u mě plánujete focení, ať už svatební, nebo třeba jen v atelieru a chcete mít takovou památku, stačí napsat, ráda se sestavením pomůžu. :)

HLAVNĚ TISKNĚTE!

saal fotokniha by bygga bo photo

saal fotokniha by bygga bo photo

saal fotokniha by bygga bo photo

saal fotokniha by bygga bo photo

saal fotokniha by bygga bo photo

saal fotokniha by bygga bo photo