Facebook Google+ Pinterest

Služby

Vkus i styl každého z nás se mění a i já si čím dál víc oblíbila přirozenější, co nejméně retušované fotografie, kde jde spíš o přirozenost, emoce, světlo, prostor, než o dokonalý detail a pózy, tzv. LIFESTYLE. Ale vím, že spousta z vás ocení i pečlivé retuše. I já mám občas chuť si některé z fotek vyšperkovat a tak zůstává v nabídce i tato verze úprav - resp. i samotného focení, které jsem pracovně nazvala POSH.
Velkou novinkou, o které od svých začátků stále uvažuji a nedá mi spát, je tisk fotografií. Já prostě chci, abyste je dostali i na papíře. Fotka na mobilu je krásná věc, ale držet ji v ruce, třeba i za 20 let, prostě nic nenahradí! Tudíž i ode mě nyní dostáváte všechny upravené fotografie i V TISKU 10x15 pro nostalgické večery s horkým čajem a domácí bábovkou...
 
CENÍK JE TVOŘENÝ TAK, ABY SI VYBRAL POKUD MOŽNO KAŽDÝ. PROTO PROSÍM RESPEKTUJTE, ŽE CENY JSOU PEVNÉ A NIKOLIV SMLUVNÍ. DĚKUJI, ŽE STEJNĚ JAKO JÁ DÁVÁTE PŘEDNOST KVALITĚ PŘED KVANTITOU.
 
PŘEHLEDNÁ TABULKA VÁM UKÁŽE, KOLIK FOTEK DOSTANETE ZA JAKOU CENU
 
 
* Mini atelier je možné objednat pouze výjimečně. Zda je aktuálně dostupný termín si napište nebo zavolejte.
Objednávejte se na e-mailu: ivana.hrubesova@byggabo.cz nebo tel.: 722 561 799

LIFESTYLE NEBO POSH

Většinou je Vám jeden nebo druhý styl bližší. Pokud si však nejste jistí, pošlete mi snímky, které se Vám líbí ať už ode mě, či od jiného fotografa, abych měla představu a pomůžu Vám vybrat. Často se mi stává, že styl, který se k Vám více hodí poznám už po našem seznámení. Můžeme se tedy rozhodnout až na místě.
LIFESTYLE se liší už při samotném focení. Je přirozenější. Spíše Vás sleduji a zachycuji Vaše emoce, přirozené pohyby, prostředí kolem Vás. Pózuji minimálně, spíše navádím. Stejně tak při úpravě fotografií si hraji spíš s atmosférou, světlem a barvami. Retuše na fotografiích jsou minimální - pouze v případě, že by defekt opravdu rušil výslednou atmosféru fotky.
POSH je klasičtější styl focení. Více pózujeme a zaměřuji se na detail. Fotografie jsou také pečlivě vyretušované, jak tváře, tak křivky či pozadí. Vše ale tak, aby lichotilo, ale zásahy nebyly patrné na první pohled.
Při POSH focení novorozeňátek je retušována i novorozenecká krupička a drobné ranky. Při LIFESTYLE focení nikoliv.
 

KDE PROBÍHÁ FOCENÍ:

 • Exteriérové či domácí v rámci Brna a blízkého okolí je v ceně. Po domluvě a proplacení cesty za vámi ráda přijedu kamkoliv.
 • Mini Exteriérové v Lužánkách, Tyršově sadu a blízkém okolí dle domluvy.
 • Ateliéry využívám dle obsazenosti a vašich preferencí tyto: STAR STUDIO v Obřanech a VAMA u Technického muzea.
 • Pelíšek aktuálně kvůli rekonstrukci není k dispozici, těšit se na něj můžete zase od jara, bude-li o něj opět zájem. 

 

PRÁCE VIZÁŽISTKY ~ 800,- Kč

Ke všem focením, především POSH, doporučuji využít i práci vizážistky. Zajistí nejen perfektní make-up, styling vlasů ale zůstává také zpravidla po celou dobu focení jako asistentka. To mi umožní udělat nejen více fotografií, ale díky její pozornosti a pomoci se mohu soustředit čistě na focení a nemusím hlídat malé detaily. To vše bude na průběhu focení a hlavně na výsledných fotografií určitě poznat. Pokud máte objednané focení portrétů či jiné, kdy se uvažuje s detaily tváře a profesionální vizáže nevyužijete, může se stát, že Vás požádám o opravení líčení. Pokud i poté bude líčení nevhodné k focení, nebo by znamenalo výrazné zvýšení času při postprodukci jednotlivých snímků, pak prosím počítejte s tím, že se cena postprodukce úměrně navýší.
Mám i dárkové poukázky - stačí si vybrat balíček nebo částku na kterou si jej přejete vystavit.
 

PODMÍNKY A PRŮBĚH ZAKÁZEK

Cena balíčku je splatná nejpozději v den focení. Peníze můžete zaslat předem na účet či v hotovosti na místě. Připravte si prosím nejlépe přesnou částku.
 • Záloha, jež jste platili při rezervaci vám bude samozřejmě z částky odečtena. Nemůžete-li se na domluvený termín z vážných důvodů dostavit, dejte mi to prosím vědět nejpozději 48 hodin předem, abychom na uvolněný termín stihly najít náhradu a domluvily se na nový termín. Možnost přesunu máte pouze jednou. V opačném případě je záloha nevratná a propadá na náklady spojené s pronájmem atelieru a nevyužitý čas fotografa. V případě zrušení termínu z naší strany, je záloha vratná v plné výši.
 • V případě špatného počasí je focení v exterieru na domluvě. Chybějící sluníčko není důvodem ke zrušení. Naopak může jeho absence někdy být výhodou. Silný déšť, který by se podepsal na vašem vzhledu na fotografiích už ale samozřejmě není vhodný. Pokud nejste pro každou špatnost. Já ani foťák nejsme z cukru. V deštivém dni si tedy zavoláme před samotným focením a domluvíme se na dalším postupu.
 • Při variante LIFESTYLE vybírám fotografie sama tak, aby dávaly příběh, byly různorodé, ale zároveň ty nejpovedenější z celého focení. Jejich úprava mi zabere maximálně 3 týdny od našeho focení.
 • Máte-li vybranou variantu POSH, tak pokud mi další práce nebrání, nejpozději druhý den po focení vám zasílám náhledy k výběru. Všechny, které dostanete, jsou pečlivě vybrané tak, abyste se rozhodovaly jen mezi těmi nejlepšími. Mohou a nemusí být opatřeny základními úpravami, aby jste nebyli ovlivněni odlišnou expozicí podobných snímků nebo nevhodnou kompozicí. Počet fotek, které vyretušuji a upravím, je dle vybraného balíčku. Vybrat si jich můžete samozřejmě i více. Úprava a retuš každé další fotografie stojí od 80 do 150,- Kč. Doplatek za fotografie navíc posíláte opět na účet po Vašem výběru.
 • Každá vybraná fotografie projde dalšími potřebnými úpravami – konečným vyvážením barev, úpravou expozice, kontrastu, doostřením, místními korekcemi, retušemi pleti i rušivého pozadí a v neposlední řadě úpravou atmosféry celé fotografie v mém stylu.
 • Sílu retuší pleti či postavy dělám většinou dle svého citu a zvyklostí. Máte-li však nějaké speciální přání (skrytí jizvy, silnější odstranění vrásek apod.), řekněte mi jej prosím nejlépe již při focení, abych s tím počítala a mohli jsme jej eliminovat již vhodnějším nasvětlením či pózami.
 • Všechny vybrané fotografie obdržíte nejpozději do 3 týdnů od zaslání vašeho výběru přes webovou galerii a to jak barevné tak černobílé. Stáhnout je bude možné v TISKové verzi v nejvyšším rozlišení, tak WEBove, kdy jsou fotky zmenšeny tak, aby se daly bez problémů používat na sociálních sítích, mobilním telefonu apod.
 • Všechny fotografie nově obdržíte i v tisku ve velikosti 10x15 v barvě či v kombinaci barvy a černobílé dle mého uvážení. Fotografie je možné vyzvednout u mě na ulici Botanické či po domluvě jinde, budeme-li mít společnou cestu. Na přání mohu fotografie poslat i poštou, případně i přibalit DVD s upravenými fotografiemi.
 • Tisk v jiném množství či velikosti není v ceně. Ráda Vám ho však zajistím, stačí se domluvit při focení nebo po výběru fotografií.
 • Pokud si přejete mít fotografie hotové do určitého termínu (narozeniny apod.) a víte jej předem, prosím domluvte se se mnou již při objednávce samotného focení, abych s tím počítala. Snažím se vždy vyhovět, jak jen to jen možné. Úprava jedné zakázky však zabere několik hodin, není proto v mých silách vyhovět předčasným termínem každému.
 • Neupravené fotografie neposkytuji ani za příplatek. Nejedná se o finální produkt. Snažím se Vám odevzdávat jen perfektní práci, kterou si zasloužíte a nevyvolané fotografie této představě neodpovídají. Náhledové fotografie jsou určeny pouze k vašemu výběru a není možné je stahovat. Není dovoleno jejich další šíření či úprava.
 • Díky veřejnému portfoliu mohou moji klienti získat představu o mém stylu a způsobu práce. Proto je pro mě velmi důležité mít možnost se výslednými fotografiemi pochlubit. Při pořízení fotografií tím tak zároveň dáváte svolení k jejich zveřejnění v mém portfoliu na webových stránkách, sociálních sítích či jiné prezentaci. Respektuji však Vaše soukromí a proto, pokud si zveřejnění některých nebo všech snímků nepřejete, stačí mi to kdykoliv sdělit.

 

SVATEBNÍ FOCENÍ

Navštivte mé facebookové stránky věnované pouze svatebnímu a párovému focení: https://www.facebook.com/ivanahrube...
CENU VÁM RADA SESTAVÍM NA MÍRU. Stačí mi napsat kdy a kde veselku plánujete, kolik času si přejete abych s vámi strávila, kolik zhruba očekáváte hostů a něco málo o stylu svatby a o vás samotných.
Svatby fotím kdekoliv po České republice, v případě proplacení cesty a ubytování i kdekoliv jinde. Fotím pouze celodenní svatby, kdy na fotografiích mohu zachytit atmosféru a průběh celého dne i všech vašich milých a blízkých.
V celodenních balíčcích máte automaticky předsvatební focení, které můžeme spojit s informativní schůzkou. Vyzkoušíte si tak focení "nanečisto" a ve svatební den budete při focení mnohem uvolněnější a klidnější. Vzniklé snímky můžete využít třeba i na svatební oznámení....
Nezapomeňte, že fotograf je ten, který z nevěstou tráví v její svatební den nejvíce času a jeho fotky budou s vámi celý život. Proto si jej vybírejte tak, aby Vám seděl styl jeho práce a fotografií.
 
 
Více informací a objednávky na tel. 722 561 799 nebo e-mailu ivana.hrubesova@byggabo.cz